Przeskocz do treści

Zestaw do zdalnego monitorowania temperatury i wilgotności z funkcją powiadomień SMS

Oferowany przez nas rejestrator temperatury z możliwością pomiaru wilgotności powietrza posiada funkcję powiadomień SMS / e-mail oraz certyfikat wzorcowania. Urządzenie umożliwia rejestrowanie parametrów otoczenia wraz z powiadomieniami o przekroczeniu zadanych progów i utracie zasilania.

Oferowany produkt jest projektowany i produkowany w Europie oraz spełnia wymagania SANEPIDu!

Sprzęt stosuje się głównie w branży medycznej (przechowywanie i transport szczepionek) oraz spożywczej. Nie wyklucza to zastosowania w innych celach gdzie niezbędne jest kontrolowanie temperatury i/lub wilgotności powietrza.

REJESTRATOR TEMPERATURY

Urządzenie mierzy temperaturę z dokładnością do 0,5 °C, w zakresie od -35 °C do +70 °C. Bateria o dużej pojemności zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Pomiary transmitowane są bezprzewodowo do stacji bazowej.

REJESTRATOR WILGOTNOŚCI

Zakres pomiaru wilgotności: 0-99% RH. Dokładność pomiaru: 4% w zakresie od 0-80% oraz 7% w zakresie 81-99%.

POWIADOMIENIA SMS I E-MAIL

Aplikacja obsługująca czujnik umożliwia konfigurację alarmów SMS, eksport i wysłanie danych na wskazany adres e-mail oraz ich podgląd na wykresie. Powiadomienia wysyłane są w przypadku przekroczenia progów temperaturowych lub wilgotności. Można również odczytać zdalnie aktualną wartość w dowolnym momencie.

System wysyła powiadomienie w przypadku:

  • przekroczenia progu alarmowego (możliwość konfiguracji górnych i dolnych progów) - od razu;
  • powrotu temperatury do bezpiecznego zakresu - od razu;
  • utraty zasilania i przejścia na zasilanie bateryjne - 10 minut po odłączeniu zasilania;
  • powrotu zasilania - od razu;
  • utraty łączności z sensorem - po 6 minutach od utraty połączenia;
  • odzyskania łączności z sensorem - od razu.

CERTYFIKAT WZORCOWANIA

Rejestratory wzorcowane są przez akredytowane laboratorium, które porównuje pomiary czujników z termometrami wzorcowymi. Wzorcowanie wykonywane jest w temperaturze 5 stopni - środek przedziału, w którym powinny przechowywane być szczepionki. Istnieje możliwość wzorcowania w innym punkcie.