Przeskocz do treści

Kiano Intelect X1 HD – problem ze sterownikami

Jeśli trafiłeś na ten tekst to prawdopodobnie szukasz sterowników do laptopa z funkcją tabletu Kiano Intelect X1 HD.

Problem ze znalezieniem działających sterowników dotyczy systemu operacyjnego Windows 10 32-bit oraz następujących podzespołów:

  • VIDEO\VEN_8086&DEV_22B0&SUBSYS_72708086&REV_22&INT22B8
   kamera
  • ACPI\VEN_MSSL&DEV_1680
   ekran dotykowy
  • ACPI\VEN_BOSC&DEV_0200
   akcelerometr
  • ACPI\VEN_CPLM&DEV_3218
   czujnik światła otoczenia

Kiano Intelect X1 HD (źródło: kiano.pl)

W chwili pisania tego tekstu mimo wielu prób nie udało nam się znaleźć działających sterowników. Być może kilka podejść w ciągu dwóch dni to za mało, ale w przypadku urządzeń innych producentów zainstalowanie odpowiednich sterowników zajmuje nam zazwyczaj kilka do kilkunastu minut.

Napisaliśmy w tej sprawie do producenta i jeśli uzyskamy jakąś odpowiedź podzielimy się nią z Wami w tym tekście.

Odpowiedź z dnia 15.01.2018 od [email protected]:

Dzień dobry,

przekazuję poniżej sterowniki przeznaczone dla podanego modelu urządzenia:

www.bobruk.pl/pliki/969/kiano_intelect_x1.7z

Należy otworzyć podany link, pobrać sterowniki, wybrać odpowiedni folder z instalacją - otworzyć go, w nim znajduję się ikonka z zębatką "plik instalatora". Jeśli obsługuje Pan urządzenie ręką należy palcem przytrzymać dłuższą chwilę ikonę, aby otworzyło się menu kontekstowe (jak na komputerze), wybieramy opcję "instaluj", Windows zapyta o potwierdzenie instalacji - potwierdzamy, postęp instalacji sterowników jest niewidoczny na użytkownika, trwa to kilka chwil, kiedy plik zostanie zainstalowany pojawia się potwierdzenie zainstalowania sterowników. Na koniec należy wyłączyć urządzenie i włączyć je ponownie.

W tej chwili nie jesteśmy w stanie zweryfikować działania tych sterowników ponieważ nie posiadamy już tego sprzętu. Jeśli w Waszym przypadku powyższe sterowniki zadziałały (lub nie) prosimy o informację w komentarzu.